wtorek, 29 lipca 2014

Flash S01E01 - Pilot

Kolejny po Arrow serial science-fiction przygotowany na zlecenie stacji The CW w oparciu o licencję wydawnictwa DC Comics. I mimo początkowych obaw, co do wyboru settingu, w tym głównej postaci, wśród której toczyć się będzie akcja, po obejrzeniu odcinka pilotowego mogę śmiało powiedzieć, że zapowiada się kolejny bardzo dobry serial oparty na popularnej w ostatnich latach kanwie komiksów.Flash S01E01 w stu procentach spełnia zadanie odcinka pilotowego - nie tylko w odpowiedni sposób przedstawia nam genezę głównej postaci, ale również doskonale wprowadza w wątki fabularne, których rozwój scenarzyści planują w kolejnych odcinkach serialu.

Pierwszy odcinek to wyjątkowo widowiskowe 45 minut - widać, że stacja nie żałowała pieniędzy na efekty specjalne, które ze względu na charakter serialu stanowić będą jego nieodłączną część. Te jednak mimo swojej efektywności idealnie pasują do klimatu odcinka. Świetnie animowane ruchy postaci, bardzo dobra praca kamery oraz naprawdę sprawna reżyseria tego odcinka czynią z niego świetne wprowadzenie do sezonu, na którego pierwsze odcinki widzowie niestety będą musieli poczekać do października 2014 roku.

Początkowo razić może zdający się nie do końca pasować do roli Flasha Grant Gustin, jednak aktor szybko zyskuje aprobatę widza starając się jak najlepiej wczuć w odgrywanego przez siebie bohatera.

Fani komiksów już w pierwszym odcinku znajdą masę smaczków nawiązujących do znanych z kart komiksowych historii i bohaterów. Wspomnieć wystarczy chociażby planowaną fuzję Wayne Tech/Queen Inc., Ferris Aircraft, czy też postaci takie jak pochodzący z przyszłości Professor Zoom, czy też dobrze zagrane spotkanie na 'ulicach' Starling City głównego bohatera, Barry'ego Allena z Oliverem Queenem (Arrow).

Jeśli kolejne odcinki Flash utrzymane zostaną w podobnej konwencji, to o przyszłość serialu fani na pewno nie muszą się martwić - stacja The CW po raz kolejny udowadnia, że naprawdę można zrobić dobrej jakości widowisko oparte na uniwersum DC Comics.

2 komentarze:

  1. Toś mnie zaciekawił (: Oficjalna premiera faktycznie dopiero w październiku?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak i szkoda, bo sam mam ochotę na więcej :]

    OdpowiedzUsuń