środa, 30 lipca 2014

Extant S01E01 - Re-Entry

Extant, serial autorstwa Mickey'a Fishera, emitowany w stacji CBS, ma szansę okazać się ciekawym projektem z gatunku science-fiction - przynajmniej takie wrażenie odnoszę po emisji pilotowego odcinka serialu - Re-Entry. Obecność Stevena Spielberga, który w Extant pełni funkcję producenta wykonawczego sugeruje, że tytuł ten przygotowany zostanie z wielką 'pompą'. I tak faktycznie jest.


Linia fabularna, mimo że nie jest wyjątkowo odkrywcza, to jednak od samego początku potrafi zainteresować widza. Scenariusz być może prowadzony trochę nieśpiesznie, ale przedstawiony jest w sposób odpowiedni, co ma bezpośredni wpływ na napięcie stopniowane przez twórców w trakcie całego pilotowego odcinka.

Ilość wątków pobocznych, które chwilowo zostały przez scenarzystów jedynie w luźny sposób nakreślone, sprawia wrażenie, że akcja oraz dalszy przebieg fabuły nie będzie dla widza nużący. Chociaż z drugiej strony może ewidentnie cierpieć na pewną formę chaotyczności - to jednak jaki będzie finalny efekt będzie można ocenić dopiero po kilku pierwszych epizodach.

Wśród obsady oczywiście Halle Berry, która mimo że nie wyróżnia się w żaden szczególny sposób, to jednak swoją rolę odgrywa poprawnie - na tyle, że zwykłym czepialstwem byłoby doszukiwanie się niedoskonałości w warsztacie aktorki prezentowanym w Extant. Na uwagę zasługuje jednak Pierce Gagnon (grający 'dziecko' głownej bohaterki - Molly), który z każdą kolejną produkcją, w której bierze udział pokazuje, że stara się rozwijać swoje umiejętności aktorskie - chłopak ma talent i do przydzielonej mu roli pasuje idealnie (chociaż wpływ na to ma również dość szczególna aparycja Pierce'a).

Extant S01E01 - Re-Entry moim zdaniem spełnił perfekcyjnie zadanie, przed którym stoi każdy pilotowy odcinek - epizod skutecznie zachęcił mnie do obejrzenia dalszej części losów bohaterów Extant. Serial warty uwagi, przynajmniej chwilowo.

1 komentarz:

  1. Widzę, że sukcesywnie recenzujesz. Nie czytałam dalszych recenzji (pewnie spoilery), ale zachęciłeś mnie to sięgnięcia po Extant :)

    OdpowiedzUsuń