czwartek, 21 sierpnia 2014

Extant S01E03 - Wish You Were Here

O ile pierwsze dwa epizody Extant jedynie w drobnym stopniu nakreśliły wątki fabuły, to jednak zdecydowanie przyszedł czas na wyciągnięcie asów z rękawa i przedstawienie widzom większej całości - czegoś, na czym będzie można skupić ich uwagę przez resztę sezonu. I trzeci epizod, Wish You Were Here, doskonale sprawdza się w tej roli.


Cały epizod zbudowany jest na kłamstwie - Sparks mówi Molly, że jej ciąża jest wynikiem tajnego eksperymentu rządowego, co oczywiście prawdą nie jest, jednakże 'jest od niej bardziej wiarygodne'. Mimo początkowych wahań głównej bohaterki zdaje się ona wierzyć w przedstawioną jej wersję.

Środkowa część epizodu znacznie zwalnia - fabuła skupia się w tym miejscu na rodzinie i przyjaciołach Molly oraz... postępujących halucynacjach. Tym razem jednak nie Marcus jest ich tematem, ale jego brat - Tim.

Obawiałem się trochę jak rozwinie się wątek Ethana, jednak twórcy zdecydowanie idą w dobrym kierunku wzbogacając dziecko o psychotyczne zachowania. To może być naprawdę dobry wątek, który położy cały program prowadzony przez męża Molly.

Wydaje mi się, że twórcy sprawnie operują dawką informacji, która trafia do widza - starają się zachować wszystko w tajemnicy, stopniowo dozując kolejne elementy układanki i budując napięcie - te widoczne jest szczególnie w ostatnich minutach epizodu, dzięki którym melancholijny w większości odcinek, zyskuje na dynamice zachęcając do kontynuacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz