czwartek, 16 października 2014

Arrow S03E01 - The Calm

Po dwóch świetnych sezonach Arrow producenci naprawdę w dobrym stylu rozpoczynają kolejny sezon tej zdobywającej z każdym kolejnym rokiem coraz większą ilości fanów produkcji. I dobrze, bo to obecnie najlepszy serial oparty na kanwie komiksu, jaki emitowany jest w amerykańskich stacjach telewizyjnych.


Arrow S03E01 - The Calm rozgrywa się kilka miesięcy po wydarzeniach zakończonych w drugim sezonie - widzowie dostają nie tylko kontynuację wątków nakreślonych wcześniej, ale również wstęp do zupełnie nowej linii fabularnej, w której głównym przeciwnikiem protagonisty będzie wyjątkowo interesujący Ra's al Ghul.

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu to naprawdę mocne otwarcie ze świetnym zakończeniem, które już w tym momencie sugeruje, że twórcy znacznie przyśpieszają obrót wydarzeń i dają do zrozumienia, że nie powinniśmy zbytnio przyzwyczajać się do niektórych z postaci stanowiących trzon fabuły tej serii.

Dobra dynamika odcinka przeplatana skomplikowaną, ale rozwijającą się powoli relacją między Felicity, a Oliverem. Do tego sporo uwagi poświęconej Roy'owi Harperowi. Wszystko to połączone z dobrym motywem przewodnim odcinka daje naprawdę świetny miks. Na to czekali chyba wszyscy fani tej serii.

Jestem w pełni usatysfakcjonowany - The CW wie, jak robić dobre seriale oparte na popularnych markach komiksowych. Arrow i Flash w stu procentach to udowadniają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz