wtorek, 14 października 2014

The Walking Dead S05E01 - No Sanctuary

Bardzo dobre otwarcie sezonu - pierwszy odcinek piątego sezonu The Walking Dead to bezsprzecznie jeden z najlepszych odcinków w historii tej serii - najlepszych pod każdym względem. To jeden z tych epizodów, które świadczą o sile serialu.


The Walking Dead S05E01 - No Sanctuary to przede wszystkim odcinek wyjątkowo mocny, brutalny, z dobrze prowadzonym scenariuszem, dynamiczny i, o dziwo, z bardzo dobrą grą aktorską głównych postaci. Brak dłużyzn, niepotrzebnych spowolnień oraz bardzo ciekawy wątek Terminusa sprawiają, że epizod ten oglądało mi się wyjątkowo przyjemnie.

Na plus również fakt, że wątek azylu, do którego zmierzali bohaterowi został nakreślony tylko pobieżnie - dzięki wielu niedopowiedzeniom oraz braku wyjaśnienia przez twórców wszystkich elementów związanych z Terminusem ten element scenariusza zostawia u mnie przyjemny niedosyt.

Gorąco polecam wszystkim, którzy podobnie jak i ja zaczynali już wątpić w ten serial. Jeśli piąty sezon zostanie przez producentów poprowadzony chociaż w połowie tak dobrze, jak pierwszy jego odcinek, to szykuje się nam najlepszy sezon The Walking Dead.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz