środa, 29 października 2014

Flash S01E03 - Things You Can't Outrun

Flash chyba zaczyna się powoli rozkręcać i tym samym sprawdza się nie tylko, jako spin-off serialu Arrow, ale również, jako w pełni samodzielna produkcja, która jak na serial oparty na kanwie komiksu zrealizowana została naprawdę przyzwoicie.

Owszem, nie jest to może poziom, jaki obecnie reprezentuje sobą wspomniany Arrow, ale ten serial też w początkowych epizodach miał często pod górę.


Flash S01E03 - Things You Can't Outrun to odcinek z lekka spokojniejszy, niż poprzedni epizod serii - skupiony głównie na postaciach Caitlin, Cisco oraz dr Wellsie ze względu na retrospekcje związane z nieszczęsnym uruchomieniem akceleratora cząstek. Niemniej daje on możliwość lepszego poznania bohaterów, w szczególności Caitlin, która myślami ponownie wrócić musi do wydarzeń, które pozbawiły życia jej narzeczonego.

Ale scenarzystom udało się utrzymać odpowiednie proporcje względem spokojniejszych retrospekcji, rozwojowi relacji Iris i Eddiego, wątku śledztwa w sprawie ojca Barry'ego oraz dynamicznej akcji, której mimo wszystko w tym odcinku nie brakuje.

Nadal na pochwałę (a miejmy ciągle na uwadze budżet, który w znacznym stopniu przy produkcjach stricte telewizyjnych jest ograniczony) zasługują efekty specjalne, które naprawdę wykonane są poprawnie - na tyle, że pozwalają widzowi wejść w akcję bez zbędnego doszukiwania się ewentualnych niedoróbek.

Pozytywny odcinek, nie żadne arcydzieło, ale fajny epizod zapewniający dobrą rozrywkę na ~40 minut.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz