środa, 5 listopada 2014

The Affair S01E02

The Affair S01E02 to kontynuacja świetnie opowiedzianej historii, w której główną rolę odgrywa Noah i Alison. To również idealnie zachowany klimat pilotowego odcinka, świetna gra aktorska i niezwykle wciągający scenariusz z morderstwem w tle. Stacja telewizyjna Showtime trzyma poziom, a serial ten ma szansę być najlepszym dramatem aktualnego, jesiennego sezonu.


Schemat prezentacji linii fabularnej pozostał ten sam - serial podzielony jest na dwie części, w których każda z postaci opowiada historię z własnego punktu widzenia. Scenarzyści zawarli w tej konwencji naprawdę ogromną ilość smaczków, na które uważni widzowie z pewnością zwrócą uwagę (jak chociażby sukienka Maury na przyjęciu organizowanym przez jej matkę - a jest tego naprawdę mnóstwo).

Zniewalająca Ruth Wilson w roli Alison przykuwa uwagę i poprzez swoją charyzmę i perfekcjonizm w sposobie odgrywania roli nie pozwala oderwać od siebie oczu - aktora wręcz idealnie dobrana do, bądź co bądź, dość wymagającej roli. Ale również partnerujący jej Dominic West potrafi pokazać pazur i odegrać swą postać odpowiednio względem wersji wydarzeń.

Niesamowity klimat serialu i ciągła niepewność względem tego, która z wersji jest prawdziwa, kto jest ofiarą tajemniczego morderstwa, które pierwotnie miało wyglądać na wypadek i finalnie jaki związek z tym wydarzeniem mają przesłuchiwani przez detektywów miejscowej policji główni bohaterowie.

Fabuła zaczyna się rozwijać w sposób niezwykle interesujący - mając na uwadze, że The Affair jest serialem dramatycznym, a za takimi względnie średnio przepadam, tytuł ten wciąga mnie z każdą kolejną godziną jak bagno.

Piękna scenografia oraz świetnie skomponowana ścieżka dźwiękowa dopełniają całości. Jest dobrze, a czuję, że będzie jeszcze lepiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz