czwartek, 13 listopada 2014

The Killing S04E02 - Unraveling

The Killing S04E02 - Unraveling wprowadza dochodzenie w sprawie morderstwa rodziny Stansbury w kolejną fazę odkrywając nowe wątki, nowych podejrzanych i znacznie przyśpieszając tempo wydarzeń. Ale nie to jest w tym odcinku najważniejsze - Sarah Linden zaczyna mieć poważne problemy związane z zabójstwem Skinnera, a ich powodem bez wątpienia jest detektyw Carl Reddick.


Obserwując bieg wydarzeń, który ściśle powiązany jest z trzecim sezonem serii The Killing oraz słabnącą z każdą chwilą psychikę głównej bohaterki chyba każdy oglądający serial na bieżąco domyśla się, w którym kierunku zmierza finał tej historii. Od twórców jednak zależy, jak bardzo dramatyczny on będzie, a znając ich doświadczenie z poprzednich sezonów liczę na rewelacyjny koniec historii.

Kyle Stansbury, jedyny ocalały z feralnej nocy, zdaje się być poza podejrzeniami Sarah, jedynie Stephen Holder ma ciągle mieszane uczucia, które nie słabną mimo wytypowania kolejnego z podejrzanych w sprawie morderstwa.

Akcja zdecydowanie mknie do przodu odkrywając przed widzem nie tylko kolejne elementy układanki związane z tytułowym dochodzeniem, ale również obłędnie prezentując początek upadku głównej bohaterki serialu. Olbrzymi plus za sprawne połączenie wydarzeń z poprzedniego sezonu z aktualną historią, idealne ich wplecenie w wątek fabularny, dzięki czemu posępna historia smutnej zbrodni nabiera zupełnie nowego wymiaru.

The Killing, jako całość to mistrzostwo pod względem budowania napięcia i klimatu - dodając do tego rewelacyjną ścieżkę dźwiękową, scenografię i montaż mamy jeden z najlepszych seriali kryminalnych. Nie jest to może poziom oryginału (Forbrydelsen), ale jest niebezpiecznie mu bliski.

Dajcie mi więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz