sobota, 15 listopada 2014

The Affair S01E04

The Affair S01E04 po raz kolejny zaskakuje, przede wszystkim odmiennym sposobem prowadzenia przez scenarzystów historii, w którą uwikłany jest Noah i Alison. Epizod ten co prawda nie daje odpowiedzi na nurtujące widzów pytania, zamiast tego dodatkowo w sposób umiejętny podsyca ciekawość co do faktycznych wydarzeń tego nieszczęsnego lata.


Ciężko zanalizować odcinek, nie wiedząc dokładnie, co chcą przekazać nam autorzy The Affair, ale fakt, iż po raz pierwszy część poświęcona Alison nie prezentuje własnego biegu wydarzeń, ale jest bezpośrednią kontynuacją opowieści Noah każe sugerować, że to jedyny w pełni wspólny element historii tych bohaterów i do przedstawionych w czwartym odcinku wydarzeń faktycznie doszło.

Scenarzyści coraz większą uwagę poświęcają wydarzeniom rozgrywanym w teraźniejszości, kiedy to zarówno Noah i Alison uczestniczą w przesłuchaniach. Fakt, iż detektyw prowadzący sprawę tak skrupulatnie wypytuje bohaterów o przeszłe wydarzenia sugeruje, że sprawa jest wyjątkowo poważna, a wspomniana dwójka jest w bezpośrednim kręgu osób podejrzanych o dokonanie zabójstwa.

Ruth Wilson rozwija skrzydła i prezentuje się w The Affair coraz lepiej - postać niezwykle wiarygodna, zagrana z wielką pewnością siebie, w sposób wyjątkowo przekonujący. Zdecydowanie aktorka ta wysuwa się coraz bardziej na pierwszy plan tej opowieści.

A ta jest faktycznie interesująca, ogrom niewiadomych i sposób prowadzenia historii jedynie podsycają moją ciekawość dotyczącą przyszłych losów Noah i Alison.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz