środa, 12 listopada 2014

Flash S01E05 - Plastique

Flash S01E05 - Plastique, czyli piąty odcinek pierwszego sezonu Flash już za mną. Niestety jednak, epizod ten niczym szczególnym się nie wyróżnia, a pod wieloma względami, na tle poprzednich odcinków, wypada zdecydowanie słabiej. Miejmy tylko nadzieję, że to chwilowa 'czkawka' producentów i dalsze losy Barry'ego potoczą się o wiele lepiej.


Piąty epizod wprowadza do gry i samego Central City nową bohaterkę obdarzoną nadnaturalnymi zdolnościami - to Plastique (Bette Sans Souci), która poprzez dotyk przekazuje przedmiotom energię kinetyczną, w wyniku czego zamienia jest w ładunki wybuchowe. To persona, która w komiksach niejednokrotnie nie tylko pokazywała swój potencjał, ale i była częścią kilku całkiem fajnych wątków fabularnych.

Chociażby z tego względu nie rozumiem, dlaczego postaci tej twórcy poświęcili tak mało uwagi, dając jej tak naprawdę pół epizodu, który de facto zakończył się jej śmiercią.

Jednym z ciekawych elementów tego epizodu na pewno będzie dość napięta i póki co owiana tajemnicą relacja pomiędzy generałem Eilingiem, a Harrisonem Wellsem. Wątki rozpoczęte w tym odcinku z pewnością powrócą, a postać wspomnianego generała być może odegra bardziej znaczącą rolę w serialu.

To w sumie tyle, bowiem pozostałą część epizodu wypełniają głównie uczuciowe rozterki Barry'ego, wzniosłe i jednocześnie kiepskiej jakości dialogi pomiędzy nim, a Iris oraz ona sama, a trzeba rzec, że linia fabularna związana z tą postacią na pewno do ciekawych nie należy.

Jeszcze jeszcze końcówka, która wzmaga wiele obaw - Grodd jest postacią, którą w formacie telewizyjnym łatwo popsuć kładąc tym samym cały serial na łopatki. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz