środa, 12 listopada 2014

The Affair S01E03

Miło przyznać, że The Affair S01E03 nie tylko trzyma poziom poprzednich odcinków coraz bardziej wciągając mnie w misternie przygotowaną przez scenarzystów historię, ale również pod wieloma względami podnosi poprzeczkę dając widzowi kilka solidnych tematów do rozważań na temat losów dwójki głównych bohaterów.


Mimo, że akcja toczy się niezwykle spokojnym tempem, to z każdym kolejnym odcinkiem The Affair mnoży się coraz to więcej pytań, na które odpowiedź skrzętnie ukrywają przed nami scenarzyści.

Kto został zamordowany? Czemu pierwotnie całe wydarzenie wzięte zostało za nieszczęśliwy wypadek? Ile lat po feralnym lecie odbywa się przesłuchanie w sprawie morderstwa? Ile lat obecnie ma dziecko Alison i czy jest ono owocem nieszczęsnego romansu pomiędzy nim, a Noah? To tylko część z nich i do tej pory żaden z odcinków nie dał na nie choć połowicznej odpowiedzi.

Dramatyczna historia opowiedziana z perspektywy dwojga osób robi się coraz bardziej interesująca - trzeci epizod serialu po raz pierwszy prezentuje nam zupełnie inne wersje wydarzeń przedstawione zarówno przez Noah, jak i Alison. Zabieg z pewnością celowy i daje powód do zastanowienia, czy któreś z nich kłamie, czy też pewne wydarzenia stara się wyprzeć z pamięci.

Świetnie prowadzona historia potrafi naprawdę wciągnąć w swój wątek fabularny. The Affair to nadal świetnie nakreślone postaci i mimo, że Ruth Wilson wcielająca się w rolę Alison zdecydowanie kradnie cała uwagę widza, to i Noah (Dominic West) świetnie radzi sobie na ekranie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz