poniedziałek, 17 listopada 2014

The Killing S04E03 - The Good Soldier

The Killing S04E03 - The Good Soldier zamyka pierwszą połowę ostatniego, czwartego sezonu dochodzenia. Z każdym kolejnym odcinkiem sytuacja dwójki głównych bohaterów (Sarah Linden i Stephen Holder) jest coraz bardziej dramatyczna, a finał ich przygód z pewnością odciśnie na nich swoje piętno.


Nie znajduję żadnego elementu w tym konkretnym odcinku, do którego mógłbym się z czystym sumieniem przyczepić. Prowadzona przez parę detektywów sprawa wielokrotnego zabójstwa kieruje dochodzenie na zupełnie nowy, nieprzewidziany dotąd trop, co na chwilę obecną praktycznie wyklucza Kyle'a Stansbury'ego z kręgu podejrzanych o dokonanie morderstwa własnej rodziny.

W międzyczasie Sarah zupełnie nieświadomie popełnia kolejne błędy związane z próbą zatuszowania zabójstwa Skinnera. I mimo, że kobieta stara się przedstawić partnerowi, jako osoba panująca nad sytuacją, to jednak Holder doskonale zdaje sobie sprawę, że sytuacja zaczyna robić się z każdym dniem coraz bardziej poważna.

Natłok sytuacji stresogennych jest bezpośrednią przyczyną problemów rodzinnych Stephena, która niestety przywołują demony przeszłości w postaci uzależnienia od narkotyków.

Powolny upadek tej dwójki wydaje się jedynie kwestią czasu - sposób, w jaki zaplanowali to scenarzyści oraz sposób w jaki odgrywają to aktorzy - majstersztyk. Świetny epizod. Bez dwóch zdań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz