poniedziałek, 3 listopada 2014

The Walking Dead S05E02 - Strangers

The Walking Dead S05E02 - Strangers to odcinek zdecydowanie słabszy od pilotowego epizodu otwierającego piąty sezon serialu. Nadal jest to jednak kontynuacja dobrej historii i widać, że styl prowadzenia opowieści w aktualnym sezonie znacznie przyśpiesza, co jest elementem, który wychodzi serialowi na pewno na plus.


Drugiemu epizodowi brak jednak dynamiki i dramatyzmu, który widoczny był w poprzednim odcinku - Strangers to epizod o wiele bardziej stonowany, ponownie ukierunkowany na rozwój relacji pomiędzy poszczególnymi postaciami grupy, której przewodzi Rick.

I to jedna z głównych wad tego epizodu - zresztą większość odcinków reżyserowanych z myślą o postaciach serialu nie wypadała w serii The Walking Dead zbyt dobrze. Tutaj jest podobnie i nawet nowa postać pojawiająca się w tym konkretnym odcinku nie przedstawia się jakoś interesująco.

Niemniej jednak znalazło się w Strangers kilka elementów, które mi się podobają - ewolucja psychologiczna grupy, która coraz bardziej przekonana jest o fakcie, że może liczyć tylko na siebie; sceny związane z próbą zdobycia pożywienia w banku żywności, no i oczywiście końcówka epizodu, która jest dość sporym cliffhangerem.

To duży plus, bo zakończenia poszczególnych odcinków w piątym epizodzie przemyślane zostały o wiele lepiej przez twórców serialu. Zobaczymy, jak akcja potoczy się dalej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz